Artykuł pochodzi ze strony: www.nowaslupia.bip.jur.pl

Adres artykułu: www.nowaslupia.bip.jur.pl/artykuly/7205

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym

Podtytuł: Przebudowa oczyszczalni ścieków w msc. Stara Słupia oraz budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Nowa Słupia.

UWAGA:

Dokumentacja projektowa do pobrania tutaj


INFORMACJA dla Wykonawców nr 1

Dotyczy: Postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:

„Przebudowa oczyszczalni ścieków w msc. Stara Słupia oraz budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Nowa Słupia”

Zamawiający działając na podstawie art. 38 ust. 2, 4 i 4a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych  (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm. – dalej ustawa) udziela odpowiedzi na zadane pytania oraz modyfikuje treść SIWZ:

Pytanie 1:

W związku z w/ w postępowaniem przetargowym - z uwagi na obszerność dokumentacji, a także chęcią przygotowania rzetelnej i solidnej oferty firma IBG Instalbud Sp. z o. o. zwraca się z prośbą o zmianę zapisów SIWZ dotyczących terminu składania ofert przetargowych z dnia 07.12.2020 r. na dzień 21.12.2020 r.

Dodatkowo obecna sytuacja epidemiologiczna — wzrost zachorowań na COVID- 19 (których konsekwencje dotknęły zarówno nas jak i inne firmy odbywane kwarantanny, praca zdalna, braki kadrowe) utrudnia pozyskanie wycen od potencjalnych podwykonawców i dostawców.

Wydłużenie terminu składania ofert pozwoli również zwiększyć liczbę potencjalnych Oferentów, a tym samym zapewni odpowiedni poziom konkurencji, dlatego wnosimy jak na wstępie.

Odpowiedź:

Zamawiający przedłuża termin składania ofert.

Pytanie 2:

Zwracamy się z prośbą o udostępnienie przedmiarów w wersji edytowalnej - .ath oraz projektu AKPiA.

Odpowiedź

Zamawiający posiada przedmiary w wersji PDF.

Pytanie 3:

Proszę o załączenie do dokumentacji technicznej zestawienia stolarki.

Odpowiedź:

Ilość stolarki okiennej i drzwiowej należy spisać z projektu. W opisie projekt budowlany jest podane (str. z jakiego materiału należy wykonać przedmiotowe elementy stolarki okiennej i drzwiowej. Ponadto otwory pod stolarkę aluminiową wykonać zgodnie z wytycznymi dostawcy/producenta przedmiotowej stolarki. Należy bezwzględnie zachować wymiar przejścia podany projekcie.

Pytanie 4:

Proszę o doprecyzowanie - podanie przykładowego rozwiązania materiałowego odnośnie - izolacji wewnętrznych powierzchni zbiornika na ścieki : elastyczna powłoka do ochrony i izolacji powierzchni wewnętrznej zbiornika ścieków

Odpowiedź:

Izolacja wewnętrzna powierzchni zbiornika należy wykonać zgodnie z projektem budowlanym i projektem wykonawczym, STWiORB oraz normami.

Pytanie 5:

Proszę o dodanie rysunków konstrukcyjnych

Odpowiedź:

Projekt wykonawczy w załączeniu.

Pytanie 6:

Stawy S1 opisane jako przeznaczone do zasypu - czy nie wymagają wybrania warstw i utylizacji ?

Odpowiedź:

Likwidację stawów należy wykonać zgodnie z przepisami, dlatego Zamawiający na etapie ogłaszania przetargu zgodnie z  SIWZ na str. 4 zamieścił uwagę, że „Wykonawca w ramach wyceny ofertowej dokona usunięcia wody/ ścieków/osadów zgromadzonych w istniejących komorach, zbiornikach i rurociągach wraz z ich wywiezieniem oraz utylizacją. Ilości potrzebne do dokonania wyceny należy określić samodzielnie przez oferenta podczas wizji lokalnej”. Przedmiotowe zapisy nie podlegają zmianie.

Pytanie 7:

Zbiornik podziemny P.poż wchodzi również w zakres realizacji?

Odpowiedź:

Tak

Pytanie 8:

Opisany na rzucie jako 10 rys Z01. W jakiej technologii należy go wykonać?

Odpowiedź:

Zgodnie z projektem.

Pytanie 9:
Prosimy o potwierdzenie, czy do terenu realizacji Inwestycji będą mogły dojeżdżać samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie 40 ton bez przeszkód fizycznych i prawnych?

Odpowiedź:
Tak

Pytanie 10:
Czy Inwestor zapewnia miejsce na odkładanie urobku oraz składowanie materiałów w bezpośrednim sąsiedztwie terenu budowy?

Odpowiedź:

Nie – teren inwestycji jest dość duży.
 

Pytanie 11:
Czy teren realizacji przedmiotowej inwestycji położony jest na obszarze zalewowym, terenie objętym programem Natura 2000, bądź obszarze objętym innymi tego typu ograniczeniami
(w tym uwarunkowaniami geologicznymi), które mają wpływ na koszty, czas oraz specyfikę realizacji przedmiotu zamówienia?

Odpowiedź:
Teren inwestycji został opisany w projekcie. 

Pytanie 12:
Czy Zamawiający dopuszcza wprowadzenie przez Wykonawcę podwykonawców robót budowlanych realizowanych w ramach przedmiotowego zadania, nieujętych w ofercie złożonej we wskazanym postępowaniu, na etapie realizacji zamówienia?
Odpowiedź:

Tak

Pytanie 13:
Czy do terenu realizacji inwestycji jest doprowadzona energia elektryczna? W przypadku odpowiedzi twierdzącej, prosimy o informację - Czy jakość doprowadzonej energii pozwoli na zasilanie gotowego obiektu powstałego w wyniku realizacji przedmiotu niniejszego zamówienia?
Odpowiedź: Tak, Tak

Pytanie 14:
Kto ponosi koszty zakupu i wymiany okresowej membrany w reaktorze MBR, która po około 2 latach może wynieść nawet połowę wartości reaktora?
Odpowiedź:

W okresie gwarancji Wykonawca, po okresie gwarancji Zamawiający.

Pytanie 15:
Prosimy o wyjaśnienie, co Zamawiający rozumie pod pojęciem "bieżących napraw i konserwacji" o których mowa w  § 19 ust. 8 wzoru umowy?  Czy Zamawiający oczekuje wykonywania przez Wykonawcę w ramach wskazanych pojęć także czynności eksploatacyjnych zasadniczo należących do użytkownika (obsługi) oczyszczalni ścieków jak np. czyszczenie  urządzeń lub ich elementów, smarowanie np. łożysk lub napędów, kalibrowanie sond, wymiana części szybkozużywających się (np. paski dmuchaw), filtrów lub olejów, które należy wykonywać w krótkich odstępach czasu wielokrotnie, a czasem codziennie?

Należy wskazać, iż są to czynności eksploatacyjne należące do zadań pracowników obsługi oczyszczalni ścieków i zgodnie z ugruntowanym orzecznictwem nie mogą stanowić przedmiotu zamówienia na roboty budowlane (Zamawiający winien ogłosić w przedmiotowym zakresie odrębne postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na eksploatację oczyszczalni ścieków), a nieuzasadnione przerzucanie podstawowych obowiązków użytkownika na wykonawcę jest niedopuszczalne. Ponadto podkreślić należy, ze Wykonawca nie ma wpływu na ilość oraz jakość (ładunek) ścieków oraz rzetelność i prawidłowość prowadzenia podstawowych czynności eksploatacyjnych przez użytkownika oczyszczalni , które to mają bezpośrednie przełożenie na częstotliwość dokonywania poszczególnych czynności, co uniemożliwia należyte przygotowanie, w tym kalkulację, tego elementu oferty i jednocześnie stanowi naruszenie art. 29 ust. 1 w związku z art. 5b-5f ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.
Odpowiedź:

Wyjaśniam pod pojęciem bieżącej naprawy  i konserwacji należy rozumieć wykonywanie wszelkich czynności wynikającej z warunków  gwarancji producenta lub warunków eksploatacyjnych urządzeń opisanych w DTR w okresie udzielonej rękojmi i gwarancji. Wskazaną czynność należy uwzględnić w zaoferowanej cenie.

Zamawiający nie może opisać czynności wchodzących  bieżącą konserwację i naprawami gdyż nie jest mu znane urządzenie które wykonawca zaoferuje.

Pytanie 16:

W związku z obecnie panującą sytuacją epidemiczną i faktem, że wiele osób przebywa na zwolnieniach, kwarantannie co przekłada się na możliwość uzyskania ofert od potencjalnych dostawców i podwykonawców, zwracamy się z prośbą o przesunięcie terminu składania ofert do dnia 14.12.2020 r.
Odpowiedź:

Zamawiający przedłuża termin składania ofert.

Pytanie 17:

Zadanie 2. Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w msc. Serwis.

W projekcie architektoniczno-budowlanym w dziale 3.6.1 jest napisane, że należy wbudować 9 studni, natomiast według rysunku i przedmiaru jest ich 13. Proszę o wskazanie poprawnej ilości studni oraz doprecyzowanie średnicy

Odpowiedź:

W odpowiedzi na zapytanie informujemy, że na kanalizacji sanitarnej trzeba wybudować, zgodnie z punktem 6 Zestawienie sieci Projektu architektoniczno-budowlanego, profilem i przedmiarem robót, 13 studni o średnicy wewnętrznej min. 1000mm, a nie 9 studni jak błędnie podano w dziale 3.6.1..

Pytanie 18:

Zadanie 3. Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w msc. Rudki.

W projekcie architektoniczno-budowlanym w dziale 3.5.1 jest napisane, że należy wbudować studnie o średnicy 1200mm, natomiast według przedmiaru 1000mm. Proszę o

doprecyzowanie średnicy

Odpowiedź:

W odpowiedzi na zapytanie informujemy, że należy wybudować studnie o średnicy 1000mm w przypadku studni żelbetowych lub średnicy 1200mm w przypadku zabudowania studni betonowych.

Pytanie 19: Zadanie 1 i 2.

Proszę o udostępnienie opisu geologicznego z warstwami gruntów oraz poziomem wód gruntowych. W załączonych projektach za mało informacji na ten temat.

Odpowiedź:

Warunki gruntowo- wodne określone w projekcie architektoniczno-budowlanym były wystarczające do pozyskania pozwolenia na budowę. W przypadku wykonania robót w okresie wiosennym przy wysokim poziomie wód gruntowych, w celu odwodnienia wykopów stosować należy zestawy igłofiltrowe w obsypce piaskowej. Oszacowanie kosztów wykonania zadania na podstawie udostępnionych materiałów leży w gestii Wykonawcy. 

Pytanie 20:

W projekcie przyjęto na beton zbiornika C25/30 przy klasie ekspozycji na agresję chemiczną XA1, na mróz FX3,  na karbonatyzację XC4, na mrozoodporność F 100  a dla klas ekspozycji XF3 i XA1 norma wymaga minimalnej wytrzymałości C30/37 . Proszę o wyjaśnienie.
Odpowiedź:

W chwili opracowywania projektów budowlanego i wykonawczego tj. w 2017r, projekt wykonywana w oparciu o normę PN-B-03264:2002  tablica 6 wg której minimalna wymagana klasa betonu dla klas ekspozycji XA1, FX3, XC4, F100 to B30.

Pytanie 21:
Proszę o sprecyzowanie : w przedmiarze przyjęto strop żelbetowy monolityczny, natomiast projektant dał wybór strop w systemie LEIER PANEL  lub strop żelbetowy monolityczny wylewany na budowie.
Odpowiedź:

Był zaprojektowany strop FILIGRAN LEIER PANEL. Po stronie oferenta jest skalkulowanie wszystkich kosztów z tym związanych w ramach ceny ofertowej.

Pytanie 22:
Proszę o wyjaśnienie zapisu : dotyczy więźby dachowej Projekt Wykonawczy –„ogniwo dla uzyskania NRO”
Odpowiedź:

To znaczy drewnianą konstrukcję dachu zabezpieczyć ogniochronnym impregnatem przeznaczonym do zabezpieczania drewna konstrukcyjnego i tarcicy budowlanej. Tak zaimpregnowane drewno zyskuje cechę wyrobu niezapalnego oraz nierozprzestrzeniającego ognia (klasa NRO) niezależnie od zastosowanej metody impregnacji (smarowanie, natrysk, kąpiel). Np. wg rozwiązania firmy FOBOS lub równoważnego.

Pytanie 23:
Jaka będzie zawartość części organicznych w osadzie kierowanym na wirówkę?

Odpowiedź:

Zawartość części organicznych w osadzie kierowanym na wirówkę będzie wynosić 70%.

Pytanie 24:
Czy dopuszczone zostanie urządzenie spełniające podstawowe wymagania takie jak wydajność hydrauliczna oraz masowa a także oczekiwany stopień odwodnienia, ale przy większej średnicy bębna 300mm (stosunek średnicy do długości: 1 : 4), mniejszych gabarytach urządzenia i mniejszych mocach zainstalowanych?

Odpowiedź:

Zamawiający podtrzymuje parametry opisane w projekcie i zapisach w SIWZ.

Pytanie 25:
Czy dopuszczone zostanie zastosowanie membran o innych niż precyzyjnie opisane w projekcie parametrach technicznych, lecz spełniających efekt technologiczny?

Odpowiedź:

Zamawiający podtrzymuje parametry opisane w projekcie i zapisach w SIWZ.

Pytanie 26:
Ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenie zasobów ludzkich, a co za tym idzie wydłużony czas pozyskiwania informacji od dostawców, prosimy o przesunięcie terminu składania ofert i zadawania pytań.
Odpowiedź:

Zamawiający przedłuża termin składania ofert.

Pytanie 27:
W związku z rozbieżnościami w ramach dokumentacji projektowej (część graficzna/opis) oraz brakiem szczegółowych informacji prosimy o wyjaśnienie jak ma wyglądać recyrkulacja osadu czynnego z komór tlenowych do komór niedotlenionych i beztlenowych, pozwalająca na uzyskanie odpowiedniego stężenia osadu czynnego we wszystkich komorach reaktora biologicznego?

Odpowiedź:

Zgodnie z opisem w projekcie budowlanym/ technologia – opis działania oczyszczalni Projektant szczegółowo rozpisał przedmiotowe informacje:

„ (…) W komorze niedotlenionej znajdować się będą pompy do wyrównania stężeń pomiędzy komorą beztlenową i niedotlenioną. (…) Zaprojektowana została recyrkulacja wewnętrzna z komór filtracji do komory niedotlenionej.”

Pytanie 28:

Aktualna szczegółowość projektu wykonawczego branży technologicznej nie umożliwia dokładnego określenia zakresu wymaganych do przeprowadzenia prac. W związku z powyższym prosimy o uzupełnienie dokumentacji o szczegółowe przekroje i szczegółowe rysunki rozwiązań technologicznych z adekwatnymi opisami.

Odpowiedź:

Wszystkie niezbędne rysunki i opisy znajdują się w projekcie budowlanym/wykonawczym załączony do dokumentacji przetargowej, który doświadczonemu Wykonawcy pozwala na wycenę i przeprowadzenie przedmiotowych prac. Ponadto przyjęte rozwiązania technologiczne są powszechnie znane i stosowane.

Pytanie 29:

Zgodnie z dokumentacją projektową w ramach zadania należy wykonać zbiornik ppoż. Prosimy o informację jak obsługiwany i w jaki sposób napełniany będzie ww. zbiornik.

Odpowiedź:

Zbiornik powinien być zasilany z sieci wodociągowej. Zbiornik należy wyposażyć w nasadę ssawną Ø110 zakończoną smokiem ssawnym. Pobór wody do celów ppoż. będzie możliwy z wykorzystaniem sprzętu pozostającego na wyposażeniu jednostek ochrony przeciwpożarowej (autopompy).

Pytanie 30:

Ze względu na rozbieżności w dokumentacji projektowej prosimy o potwierdzenie iż w ramach niniejszego zadania należy dostarczyć sito pionowe o prześwicie 6mm.

Odpowiedź:

Należy dostarczyć i zamontować sito pionowe o prześwicie 4mm.

Pytanie 31:

Prosimy o informację:

  1. czy Zamawiający posiada prawa autorskie do projektu na podstawie, którego będzie realizowana inwestycja
  2. kto będzie akceptował ewentualne zaproponowane przez Wykonawcę rozwiązania i powstałe w trakcie Wykonawstwa zmiany.

Co w sytuacji, gdy projektant (jednostka projektowa), pomimo poprawności zaproponowanego rozwiązania nie wyrazi na nie zgody?

Odpowiedź:

Tak zamawiający posiada zależne prawa autorskie do projektu, Zamawiający będzie akceptował ewentualne zmiany, w uzgodnieniu z autorem projektu, w przypadku rozbieżności strona która będzie dowodziła swych racji ma prawo powołać niezależnego biegłego eksperta w kwestii spornej który będzie posiadał głos doradczy przed podjęciem przez zamawiającego stanowiska wiążącego. Takie działanie ma przeciwdziałać narzucanie Zamawiającemu rozwiązań tylko proponowanych przez projektanta.

Pytanie 32:
Kto ponosi koszty opróżnienia i utylizacji zanieczyszczeń (w tym zalegających osadów) na istniejących stawach technologicznych, które są przeznaczone do likwidacji polegającej na zasypaniu ziemią i pokryciu powierzchnią biologicznie czynną.

Odpowiedź:

Likwidację stawów należy wykonać zgodnie z przepisami, dlatego Zamawiający zgodnie z  SIWZ na str. 4 zamieścił uwagę, że „Wykonawca w ramach wyceny ofertowej dokona usunięcia wody/ ścieków/osadów zgromadzonych w istniejących komorach, zbiornikach i rurociągach wraz z ich wywiezieniem oraz utylizacją. Ilości potrzebne do dokonania wyceny należy określić samodzielnie przez oferenta podczas wizji lokalnej”. Przedmiotowe zapisy nie podlegają zmianie.

Pytanie 33:
W związku z bardzo krótkim czasem, jaki Zamawiający wyznaczył na procedurę przetargową, zwracamy się prośbą o przesunięcie terminu składania ofert o 1 miesiąc.
Nasz Wniosek wynika ze stopnia skomplikowania technicznego inwestycji (małej szczegółowości dokumentacji projektowej), co skutkuje wydłużeniem okresu w którym Wykonawca jest w stanie pozyskać oferty na dostawę urządzeń. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt nadal trwającej pandemii (wielu pracowników firm dostarczających urządzenia w Polsce i za granicą, a także ewentualnych podwykonawców nadal pracuje zdalnie), co także wydłuża czas uzyskania oferty. Z tych samych względów utrudnione pozostaje również pozyskanie wszelkich niezbędnych dokumentów formalno-prawnych, niezbędnych do złożenia oferty .
W związku z powyższym, dla koniecznego zapoznania się z warunkami kontraktu, pozyskania niezbędnych ofert od dostawców urządzeń i ewentualnych podwykonawców, pozyskania dokumentów formalno-prawnych oraz przygotowania rzetelnej i korzystnej oferty dla Zmawiającego niezbędny jest dużo dłuższy czas. W związku z powyższym prosimy o przychylenie się do naszej prośby i przesunięcie terminu złożenia ofert o 1 mies.

Odpowiedź:

Zamawiający przedłuża termin składania ofert.

Pytanie 34:

Zamieszczone na stronie Zamawiającego Warunki techniczne przyłączenia do sieci elektroenergetycznej, wydane w 2017 r. posiadają ważność 2 lat (czyli utraciły już swoją ważność). W związku z tym, czy zakres przewidziany w ww. warunkach przez dostawcę energii elektrycznej został już wykonany lub też czy Zamawiający podpisał umowę z dostawcą energii, która gwarantuje dostarczenie mocy (planowany pięciokrotny wzrost mocy) umożliwiającej skuteczną realizację procedowanej przez Zamawiającego inwestycji?

Odpowiedź:

Przyłącze zostało wykonane przez Zmawiającego.

Pytanie 35:
Prosimy o potwierdzenie, że zgodnie z zapisami SIWZ, w celu zwiększenia konkurencyjności Zamawiający dopuszcza inne wysokiej jakości membrany ultrafiltracyjne (posiadające referencje w Polsce) kapilarne, wykonane w postaci wzmocnionego materiału nośnego pokrytego PVDF, oparte na zdecydowanie bardziej bezpiecznym i elastycznym układzie odbioru ścieków oczyszczonych z dołu i góry membrany, które zostały sprawdzone w działaniu w oczyszczaniu ścieków od co najmniej 7 lat. W przypadku zastosowania ww. rozwiązania równoważnego Wykonawca zastosuje urządzenia towarzyszące i instalacje dedykowane do oferowanych rozwiązań, dokona wszelkich zmian i aktualizacji dokumentacji projektowej wraz z niezbędną korektą rysunków a także weźmie na siebie pełną odpowiedzialność za ostateczny zakres i przedstawione rozwiązania techniczno-technologiczne.

Odpowiedź:

Zamawiający podtrzymuje parametry opisane w projekcie i zapisane w SIWZ.

Pytanie 36:

Proszę o udostępnienie projektu wykonawczego konstrukcji dachu- więźby

Odpowiedź:

Więżba dachowa nie wymaga opracowywania projektu wykonawczego, ponieważ  konstrukcja dachu zawiera połączenia ciesielskie które są powszechnie stosowane i znane.

Pytanie 37:

Proszę o wyjaśnienie zapisu w Projekcie Budowlanym Wykonawczym str. 133 w opisie jest

Zbiornik główny projektowany jest jako żelbetowy monolityczny. Kryty stropodachem na płycie żelbetowej o gr 25cm z betonu C25/30 (B30) /W8/, wykończone od zewnątrz kostką brukową. Warstwy stropodachu profilują spadek dachu. Ściany zbiornika projektuje się o gr.40cm połączone monolitycznie z płytą denną gr. 45cm. Styk montażowy między ścianą i płytą denną oraz styki montażowe pionowe należy zabezpieczyć taśmami uszczelniającymi.

Zbiornik zaprojektowano z betonu C30/35 /B30/ /W-8/. Zbrojenie wykonać stalą Alll-N (RB500W). Płyta denna gr.45cm, zbrojenie krzyżowe siatka góra i dół.

Na rysunkach jest beton C25/30.

Odpowiedź:

Główny zbiornik ma być wykonany z betonu C25/30 W8  (B30W8).

Pytanie 38:

Proszę o wyjaśnienie zapisu: „Wykonanie zbrojenia może nastąpić na podstawie rysunków wykonawczych zbrojenia” czy projektant wykonał rysunki wykonawcze zbrojenia jeżeli nie to czy koszt wykonania jest po stronie wykonawcy. Jeśli są to proszę o zamieszczenie ich.

Odpowiedź:

Projekt wykonawczy konstrukcji w załączeniu.

Pytanie 39:

Proszę o uszczegółowienie zapisu: „Strop nad zbiornikami – żelbetowe wg opracowania konstrukcyjnego oraz ze stali nierdzewnej kwasoodpornej (komory filtracji) – wg. Projektu architektoniczno – budowlanego – Projekt wykonawczy – opis, wg. Rysunków jest zwykła stal.

Odpowiedź:

Strop nad zbiornikiem został  zaprojektowany jako strop FILIGRAN LEIER PANEL – zgodnie z projektem budowlanym i wykonawczym konstrukcji, natomiast wszystkie otwory tj. otwory do pomp i mieszadeł oraz nad komorą filtracji wykonać jako przykrycia otwieralne ze stali nierdzewnej kwasoodpornej.

Pytanie 40:

Proszę o zamieszczenie zestawienia stolarki drzwiowej i okiennej.

Odpowiedź:

Ilość stolarki okiennej i drzwiowej należy spisać z projektu. W opisie projekt budowlany jest podane (str. 74) z jakiego materiału należy wykonać przedmiotowe elementy stolarki okiennej i drzwiowej. Ponadto otwory pod stolarkę okienną i drzwiową wykonać zgodnie z wytycznymi dostawcy/producenta przedmiotowej stolarki. Należy bezwzględnie zachować wymiar przejścia podany projekcie.

Pytanie 41:

W opisie projektu dach pokryty jest dachówką ceramiczną, wg. Przekrojów i przedmiaru jest blacha dachówkowa – proszę o wyjaśnienie.

Odpowiedź:

Należy wykonać dach z blachy dachówkowej.

 

W związku z powyższymi zmianami Zamawiający modyfikuje datę składania i otwarcia ofert. Aktualnie obowiązujący termin składania ofert to 07.01.2021 r. godz.: 10:00 oraz otwarcia ofert 07.01.2021 r., godz.: 10:15 w związku z czym Zamawiający modyfikuje:

 

  1. treść pkt. 19.4 SIWZ, który po modyfikacji przyjmuje brzmienie:

19.4 Na kopercie oferty należy zamieścić następujące informacje:

Oferta na wykonanie zadania pn.

„Przebudowa oczyszczalni ścieków w msc. Stara Słupia oraz budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Nowa Słupia”

„Nie otwierać przed  07.01.2021 r.  godz. 10:15”

 

  1. treść pkt. 20.1 SIWZ, który po modyfikacji przyjmuje brzmienie:
    1. Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego – (sekretariat), w terminie do dnia 07.01.2021 r. do godz. 10:00.

 

  1. treść pkt. 21.1 SIWZ, który po modyfikacji przyjmuje brzmienie:

21.1     Oferty zostaną otwarte w siedzibie zamawiającego w miejscu składania ofert w dniu 07.01.2021 r. godz. 10:15.


INFORMACJA dla Wykonawców nr 2

Dotyczy: Postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:

 

„Przebudowa oczyszczalni ścieków w msc. Stara Słupia oraz budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Nowa Słupia”

 

Zamawiający działając na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych  (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm. – dalej ustawa) udziela odpowiedzi na zadane pytania:

 

Pytanie 1:
Brak danych, rysunku, przekroju z którego można by odczytać głębokość posadowienia studni kontrolnej (SK), średnicy itp. Prosimy o podanie szczegółowych danych i o zamieszczenie rysunku.
Odpowiedź: Załączono odpowiedni profil.

 

Pytanie 2:
Brak danych, rysunku, przekroju z którego można by odczytać głębokość posadowienia zbiornika buforowego (ZB), średnicy itp. Prosimy o podanie szczegółowych danych i o zamieszczenie rysunku.

Odpowiedź: Załączono odpowiedni profil.

 

Pytanie 3:
Brak danych, rysunku, przekroju z którego można by odczytać głębokość posadowienia studni pompowni ścieków(PO), średnicy itp. Prosimy o podanie szczegółowych danych i o zamieszczenie rysunku.

Odpowiedź: Załączono odpowiedni profil.

 

Pytanie 4:
Brak danych, rysunku, przekroju z którego można by odczytać głębokość posadowienia studni rozprężnej(SR), średnicy itp. Prosimy o podanie szczegółowych danych i o zamieszczenie rysunku.
Odpowiedź: W dokumentacji projektowej zamieszczonej na stronie internetowej przez Zamawiającego znajdują się przekroje i rysunki określające głębokość posadowienia studni rozprężnej (SR), średnicę itp. – branża sanitarna

 

Pytanie 5:
Prosimy o potwierdzenie, że wylot do potoku (WD) pozostaje bez zmian.

Odpowiedź: Pozostaje bez zmian

 

Pytanie 6:
W dokumentacji projektowej /Projekt budowlany/ w dziale nr 2 dotyczącym rozbiórki obiektów oraz elementów infrastruktury technicznej wymieniono m.in.

Rozbiórkę istniejącego ogrodzenia. Brak jest w przedmiarach w/w robót. Prosimy o uzupełnienie przedmiarów wraz z podaniem ilości i opisu w/w ogrodzenia.

Odpowiedź: W przedmiarach zamieszczonych przez Zamawiającego na stronie internetowej znajdują się przedmiary dotyczące ogrodzenia – przedmiar budowlany.
 

Pytanie 7:
W dokumentacji projektowej /Projekt budowlany/ w dziale nr 2 dotyczącym rozbiórki obiektów oraz elementów infrastruktury technicznej wymieniono m.in.

Zasyp istniejących stawów technologicznych – S1. Brak jest w przedmiarach w/w robót.

Prosimy o uzupełnienie przedmiarów wraz z podaniem jakim materiałem należy zasypać w/w stawy oraz prosimy o podanie ilości(ze względu na brak danych o głębokości stawów).Prosimy o informację czy należy zasypać wszystkie stawy oznaczone jako S1.
Odpowiedź: Likwidację stawów należy wykonać zgodnie z przepisami, dlatego Zamawiający na etapie ogłaszania przetargu zgodnie z  SIWZ na str. 4 zamieścił uwagę, że „Wykonawca w ramach wyceny ofertowej dokona usunięcia wody/ ścieków/osadów zgromadzonych w istniejących komorach, zbiornikach i rurociągach wraz z ich wywiezieniem oraz utylizacją. Ilości potrzebne do dokonania wyceny należy określić samodzielnie przez oferenta podczas wizji lokalnej”. Przedmiotowe zapisy nie podlegają zmianie. Inwestor wymaga wyczyszczenia, wywiezienia i utylizacji zbiornika żelbetowego (staw sedymentacyjny) pozostałe stawy jak w dokumentacji projektowej.

 

Pytanie 8:
Zadanie 2. Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w msc. Bartoszowiny.

1) W projekcie uwzględnione są przyłącza wodociągowe oraz kanalizacyjne, natomiast w przedmiarze nie ma takiej informacji, proszę o doprecyzowanie czy należy je uwzględniać w wycenie.

Odpowiedź: W odpowiedzi na zapytanie informujemy, że w wycenie należy uwzględnić jedynie odejścia pod planowane przyłącza wody (trójnik + zasuwa + zaślepka). Wykonanie pozostałej części przyłącza tj. od zasuwy do budynku leży po stronie właściciela działki. Ponadto informujemy, iż projekt obejmuje jedynie wykonanie sieci wodociągowej.

 

 

Pytanie 9:

Zadanie 2. Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w msc. Serwis.

2) W projekcie uwzględnione są przyłącza wodociągowe oraz kanalizacyjne, natomiast w przedmiarze nie ma takiej informacji, proszę o doprecyzowanie czy należy je uwzględniać w wycenie. Taka sama sytuacja ze studniami.
Odpowiedź: W odpowiedzi na zapytanie informujemy, że w wycenie dla ww. zadania należy uwzględnić jedynie odejścia pod planowane przyłącza wody (trójnik + zasuwa + zaślepka). Wykonanie pozostałej części przyłącza wody tj. od zasuwy do budynku leży po stronie właściciela działki. W przypadku kanalizacji sanitarnej w projekcie zaprojektowano studnie kanalizacyjne do których będą podłączane przyłącza kanalizacji sanitarnej do poszczególnych działek. Wykonanie przyłącza od studni na sieci kanalizacyjnej do budynku leży po stronie właściciela działki.

 

 

Pytanie 10:
Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w msc. Rudki.

1) W projekcie uwzględnione są przyłącza wodociągowe oraz kanalizacyjne, natomiast w przedmiarze nie ma takiej informacji, proszę o doprecyzowanie czy należy je uwzględniać w wycenie. Taka sama sytuacja ze studniami.

Odpowiedź: W odpowiedzi na zapytanie informujemy, że w wycenie dla ww. zadania należy uwzględnić jedynie odejścia pod planowane przyłącza wody (trójnik + zasuwa + zaślepka). Wykonanie pozostałej części przyłącza wody tj. od zasuwy do budynku leży po stronie właściciela działki. W przypadku kanalizacji sanitarnej na sieci zaprojektowano studnie do których będą podłączane przyłącza kanalizacji sanitarnej do poszczególnych działek. Wykonanie przyłącza od studni na sieci kanalizacyjnej do budynku leży po stronie właściciela działki. W wycenie kanalizacji sanitarnej należy jedynie uwzględnić przepięcie istniejącego przyłącza kanalizacji sanitarnej do budynku na dz. 209/5 z rur PVC-160mm długości L=7,0m.

 

 

Pytanie 11:

Prosimy o udostępnienie rysunków branży technologicznej (rzuty, przekroje) projektowanych obiektów. Odpowiedź: Wszystkie niezbędne rysunki i opisy znajdują się w projekcie budowlanym/wykonawczym załączony do dokumentacji przetargowej, który doświadczonemu Wykonawcy pozwala na wycenę i przeprowadzenie przedmiotowych prac. Ponadto przyjęte rozwiązania technologiczne są powszechnie znane i stosowane

 

Pytanie 12:

Prosimy o udostępnienie dokumentacji geologicznej terenu Oczyszczalni Ścieków.

Odpowiedź: Dokumentacja geologiczna załączona jest do projektu budowlanego zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego.

 

Pytanie 13:

Prosimy o informację kto w czasie trwania gwarancji ponosi koszty wymiany materiałów eksploatacyjnych i części zużywających się (zgodnie z DTR urządzeń).

Odpowiedź: Zamawiający

 

Pytanie 14:

Prosimy o informację kto w czasie trwania gwarancji ponosi koszty serwisów producenckich dostarczonych urządzeń (serwisy przewidziane DTR urządzeń).

Odpowiedź: Wykonawca

Pytanie 15:

Prosimy o udostępnienie projektu branży konstrukcyjnej.

Odpowiedź: Udostępniono rysunki wykonawcze branży konstrukcyjnej.

Pytanie 16:

Prosimy o udostępnienie projektu rozbiórek obiektów.

Odpowiedź: Projekt rozbiórki istniejących elementów oczyszczalni załączony jest do projektu budowlanego zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego.

Pytanie 17:

Prosimy o informację, po czyjej stronie leżą:

  1. koszty przeglądów gwarancyjnych urządzeń (tzn. koszty robocizny i dojazdu serwisu, wykonywane przez dostawców urządzeń)
  2. koszty części eksploatacyjnych i szybkozużywających.

Odpowiedz:

  1. Wykonawca,
  2. Zamawiający.  

INFORMACJA dla Wykonawców nr 3

 

Dotyczy: Postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:

„Przebudowa oczyszczalni ścieków w msc. Stara Słupia oraz budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Nowa Słupia”

 

Zamawiający działając na podstawie art. 38 ust. 4 i 4a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych  (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm. – dalej ustawa) modyfikuje treść SIWZ:

 

Zamawiający informuje, iż w związku z przygotowywaniem odpowiedzi na pytania do w/w postępowania, przesuwa termin składania i otwarcia ofert.

Zamawiający modyfikuje datę składania i otwarcia ofert. Aktualnie obowiązujący termin składania ofert to 11.01.2021 r. godz.: 10:00 oraz otwarcia ofert 11.01.2021 r., godz.: 10:15 w związku z czym Zamawiający modyfikuje:

 

  1. treść pkt. 19.4 SIWZ, który po modyfikacji przyjmuje brzmienie:

19.4 Na kopercie oferty należy zamieścić następujące informacje:

Oferta na wykonanie zadania pn.

„Przebudowa oczyszczalni ścieków w msc. Stara Słupia oraz budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Nowa Słupia”

„Nie otwierać przed  11.01.2021 r.  godz. 10:15”

 

  1. treść pkt. 20.1 SIWZ, który po modyfikacji przyjmuje brzmienie:
    1. Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego – (sekretariat), w terminie do dnia 11.01.2021 r. do godz. 10:00.

 

  1. treść pkt. 21.1 SIWZ, który po modyfikacji przyjmuje brzmienie:

21.1     Oferty zostaną otwarte w siedzibie zamawiającego w miejscu składania ofert w dniu 11.01.2021 r. godz. 10:15.


 

INFORMACJA

 

dla Wykonawców nr 4

Dotyczy: Postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:

„Przebudowa oczyszczalni ścieków w msc. Stara Słupia oraz budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Nowa Słupia”

Zamawiający działając na podstawie art. 38 ust. 2, 4 i 4a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych  (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm. – dalej ustawa) udziela odpowiedzi na zadane pytania oraz modyfikuje treść SIWZ:

Pytanie 1:

Czy w ramach składania oferty do przetargu na Przebudowę oczyszczalni ścieków w msc. Stara Słupia  Zadanie 1-sze Wykonawca który powołuje się na rozwiązania równoważne dotyczące technologii MBR musi złożyć  stosowne dokumenty takie jak deklaracje zgodności, aprobaty techniczne, atesty, certyfikaty, karty techniczne lub inne dokumenty w celu udowodnienia ,że oferowane parametry jakościowe i cechy użytkowe są równoważne lub lepsze od wymaganych w Dokumentacji Projektowej oraz  STWiORB. Czy ww dokumentu można przedstawić  po rozstrzygnięciu przetargu przed podpisaniem umowy.

Odpowiedź:

Wykonawca złoży komplet dokumentów wykazujący równoważność w terminie 30 dni od zawarcia umowy wraz z opinią eksperta lub rzeczoznawcy posiadająca wiedze specjalistyczną w zakresie oczyszczalni ścieków o równoważności parametrów urządzeń zaproponowanych do montażu w stosunku do tych opisanych w OPZ.

Za dopuszczalną równoważną  technologię o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz estetycznych należy te zapisy odnosić do wydajności oczyszczalni, kosztów utrzymania i eksploatacji, trwałości oczyszczalni i uzyskiwanych efektów ścieku oczyszczonego.

W przypadku konieczności zmiany dokumentacji projektowej koszty te ponosi Wykonawca.

Zamawiający informuje, że w związku z doprecyzowanie zapisów o równoważności wprowadza do umowy dodatkowe zapisy o treści:

 W § 1  dodaje się ust. 14 o treści;

14. Wykonawca który oferuje rozwiązania równoważne w terminie do 30 dni od zawarcia umowy przedstawia komplet dokumentów wraz z opinią eksperta lub rzeczoznawczy w zakresie oczyszczalni ścisków posiadający wiedzę specjalną o równoważności parametrów urządzeń zaproponowanych do montażu w odniesieniu do tych opisanych w OPZ.

W § 20  ust. 1 pkt 9  przyjmuje treść;

9) za odstąpienie od Umowy przez Zamawiającego (niezależnie czy na podstawie umowy czy też na podstawie kodeksu cywilnego) z przyczyn zależnych od Wykonawcy w wysokości 10%

W § 21  ust. 2 dodaje się pkt 8 o treści;

8) Wykonawca nie udowodnił równoważności o której mowa w § 2  ust. 14

Pytanie 2:

Czy  koszt likwidacji  i utylizacji  osadów ze stawów trzcinowych należy uwzględnić w ofercie, bo w odpowiedziach  w Informacji dla Wykonawców nr 1 w pkt. 32 zamieszczono uwagę „Wykonawca w ramach wyceny ofertowej dokona usunięcia wody/osadów zgromadzonych w istniejących komorach, zbiornikach” (czy to dotyczy też stawów trzcinowych).

Odpowiedź:

Odpowiedź na powyższe pytanie została udzielona w informacji dla Wykonawców nr 1, pytanie nr 6, 32; oraz informacji dla Wykonawców nr 2, pytanie nr 7. Zamawiający nie dysponuje inną odpowiedzią niż wskazana.

Pytanie 3:

W uzupełnieniu  do odpowiedzi Zamawiającego zamieszczonych w Informacji dla Wykonawców nr 2  (pytanie nr 7 ) i  w Informacji nr 1  (pytanie nr 32)

  -/  Pytanie nr 7 i  32 odpowiedzi Zamawiającego odwołującego się do zapisów SIWZ na str 4, proszę o wyjaśnienie jednoznaczne jn.:

1. czy staw S1 (Sedymentacyjny) po wyczyszczeniu i utylizacji osadów w nim zgromadzonych  jest  tylko do zasypania do poziomu terenu istniejącego , bez rozbiórki jego konstrukcji.

2. czy  stawy S1 (stawy trzcinowe - 3 szt.) są tylko do zasypania do poziomu istniejącego terenu czy wymagają też wyczyszczenia i utylizacji osadów w nich zgromadzonych.

3 czy staw S1 (końcowy przed  zrzutem ścieków oczyszczonych do rzeki Słupianki)  jest tylko po odwodnienia do zasypania do poziomu istniejącego terenu.

Odpowiedź:

Odpowiedź na powyższe pytanie została udzielona w informacji dla Wykonawców nr 1, pytanie nr 6, 32; oraz informacji dla Wykonawców nr 2, pytanie nr 7. Zamawiający nie dysponuje inną odpowiedzią niż wskazana.

Pytanie 4:

Z uwagi na okres świąteczno-noworoczny i trudności z otrzymaniem danych do wyceny zwracamy się z uprzejmą prośbą o przedłużenie terminu składania ofert ww. przetargu do 14 stycznia 2021.

Odpowiedź:

Zamawiający informuje, iż przesuwa termin składania ofert na dzień 19.01.2021 r.

Pytanie 5:

W nawiązaniu do prowadzonego postępowania zwracamy uwagę na problem z doborem urządzeń. Według projektu tylko membrany firmy Alfa Laval spełniają kryteria przetargowe. Są to membrany mikrofiltracyjne –
o napływie grawitacyjnym. Inni producenci membran tacy jak np. Koch czy Kubota posiadają membrany ultrafiltracyjne – ale do nich potrzeba jeszcze pomp które przetłaczają przez nie osady.

Do tej pory nie otrzymaliśmy, mimo wielu próśb oferty z Alfa Laval, w związku z czym mamy problem
z przygotowaniem oferty do przetargu. Proponujemy zmienić zapisy i dopuścić inne układy filtracji, które projektant zakwalifikuje jako spełniające wymogi zastosowanej technologii - projektant powinien wskazać rozwiązania równoważne, a nie tylko jednego opisanego producenta.

Jednocześnie prosimy o wydłużenie terminu na składanie ofert do 19 bm.

Odpowiedź:

Zgodnie z zapisami w pkt. 3.1 „Ważne!” oraz pkt. 3.3. SIWZ Zamawiający dopuszcza zastosowanie technologii innego producenta tj. technologii i rozwiązań równoważnych.

Zamawiający wyraża zgodę na wydłużenie terminu na składanie ofert na 19.01.2021 r.

Zamawiający modyfikuje zapis dotyczący współfinansowania w pkt. 3.1 SIWZ, który po modyfikacji otrzymuje brzmienie:

„Zadanie nr 1 „Przebudowa oczyszczalni ścieków w Starej Słupi” jest współfinansowane w ramach projektu pn.: ,, Przebudowa istniejącej oczyszczalni ścieków w miejscowości Stara Słupia oraz rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Nowa Słupia” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 4.3 ,,Gospodarka wodno-ściekowa” Osi 4 ,,Dziedzictwo naturalne i kulturowe” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.”

W związku z powyższymi zmianami Zamawiający modyfikuje datę składania i otwarcia ofert. Aktualnie obowiązujący termin składania ofert to 19.01.2021 r. godz.: 10:00 oraz otwarcia ofert 19.01.2021 r., godz.: 10:15 w związku z czym Zamawiający modyfikuje:

  1. treść pkt. 19.4 SIWZ, który po modyfikacji przyjmuje brzmienie:

19.4 Na kopercie oferty należy zamieścić następujące informacje:

Oferta na wykonanie zadania pn.

„Przebudowa oczyszczalni ścieków w msc. Stara Słupia oraz budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Nowa Słupia”

„Nie otwierać przed  19.01.2021 r.  godz. 10:15”

 

  1. treść pkt. 20.1 SIWZ, który po modyfikacji przyjmuje brzmienie:
    1. Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego – (sekretariat), w terminie do dnia 19.01.2021 r. do godz. 10:00.

 

  1. treść pkt. 21.1 SIWZ, który po modyfikacji przyjmuje brzmienie:

21.1 Oferty zostaną otwarte w siedzibie zamawiającego w miejscu składania ofert w dniu 19.01.2021 r.
godz. 10:15.